Nesa Basın Yayın

1978 yılında kurulan NESA YAYIN, titizlikle hazırlanan çeşitli konsept kitapları, romanları, genel kültür ve eğitim setleri ile kültür hizmeti vermeyi amaçlarken; masaüstü yayıncılık ve ajans hizmetleriyle de kaliteli işler sunmayı hedefliyor.
Ne yapıyoruz?
Yayınevimiz, Türkiye'de Türkler tarafından yapılan ilk genel kültür ansiklopedisi "NESA Genel Kültür Ansiklopedisi" ile başladığı kültür hizmetine, sırasıyla "Sağlık Ansiklopedisi", "İngilizce Öğrenim Seti" ve Türkiye'de ilk defa hazırlanan "Klasik Müzik Seti" ile devam ettirdi. Cumhuriyetimizin 75. yılında hazırlanan "Atatürk" ve kuruluşunun 700. yılından yayınlanan "Osmanlı" konulu konsept kitaplarımız ise uzun araştırmalar sonucu oluşturuldu.

Bunların dışında çeşitli romanlar da basan yayınevimiz, dünya çapında bir kahraman olması iddiasıyla yaratılan "Alpcan" çocuk kitapları serisiyle de küçük okuyuculara ulaşmayı hedeflemekte.

Ayrıca masaüstü yayıncılık, multimedya çalışmaları ve ajans hizmetleri de sunan yayınevimiz her türden yeni eseri hayata geçirmekte.